Крај на уште една успешна училишна година во Кејлор Даунс, Мелбурн

0
11

Училиштето по македонски во Килор Даунс во Мелбурн со овие зборови го означи почетокот на годишната приредба на која со рецитации, читање, разговор, песни и ора настапија ученици од забавиште до 12-та година.

За повеќе кликнете тука 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде