Promovimi i shkrimtarëve nga mërgata

0
87

Të nderuar krijues letrar nga mërgata
Tradita ka fillur gjatë këtij vitit 2023, me promovimin e shkrimtarëve nga mërgata, do të vazhdojë edhe në vitin 2024, në muajin Maj, kushtuar ditës së shën Kirilit dhe Metodit.
Me këtë rast, ju ftojmë për pjesëmarrje në Takimet letrare të mërgatës, i cili do të mbahet prej më datën 21-23 Maj 2024, në Shkup. Qëndrimi gjatë kohës së takimeve, dy netetët e akomodimit me ushqim dhe koktej, do të mbulohen nga Agjencia e Mërgatës.
Paraqitja për pjesëmarrje është deri më datën 1 Shkurt 2024, në adresën elektronike: nusret@minisel.gov.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде