„Танец“ во чест на 100 години од раѓањето на Васка Илиева

0
21

Концерт на „Танец“ во чест на Васка Илиева, доајенка на македонската народна песна и една од најпознатите македонски изведувачки на народна музика, се одржа до Домот на АРМ.

За повеќе кликнете тука 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде