Христијан Илиовски Кико го освои првото место во европското првенство класа МХ

0
60

Овај викенд во Севлиево, Бугарија се одржа последната трка од BMU EUROPEAN CHAMPIONSHIP каде нашиот битолчанец Христијан Илиовски Кико го освои првото место. Им благодарк на сите што учествуваа и го поддржаја во изминатата сезона 2023.

Кликнете тука за повеќе

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде