Илина и Ева првпат ја претставуваа Македонија на балкански натпревар во ритмичка гимнастика во Будва

0
63

Илина и Ева Соколовски првпат ја претставуваа Македонија на првиот Балкански натпревар во ритмичка гимнастика, која се одржа викендов во Будва, во организација на црногорската федерација за гимнастка. Иако, живеат во Германија, тие редат успеси таму, сепак, овде не успејаа да се закитат со медали, но се среќни што достојно ја претставиле Македонија и имаат само пофални зборови за пречекот и организацијата.

Кликнете тука за повеќе

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде