Американците сакаат да слушаат македонска музика, велат македонски музичари од САД

0
76

Дуке Бојаџиев, Крсте Роџевски и Исмаил Лумановски се македонски музичари кои повеќе од две децении творат во Соединетите Американски Држави. Неодамна, по пауза од неколку години, повторно се собраа и одржаа настап пред македонската дијаспора во Чикаго.

За повеќе кликнете тука

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде