Македонската дијаспора во САД собра над US$1.3 милиони на донаторска вечера во Чикаго

0
82

Со црвен тепих, музички перформанс во изведба на Исмаил Лумановски, Дуке Бојаџиев и Крсте Роџевски и со присуство на политичари и бизнисмени, 400 Македонци кои живеат и работат во Соединетите Американски Држави се собраа на донаторска гала-вечера во Чикаго, во организација на непрофитната организација „Македонија2025“.

За повеќе кликнете тука

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде