Македонец ги облекува врвните светски модели

0
482

 

Германскиоттоп-модел Хајди Клум носеше секси жолт фустан од македонскиот дизајнер Тони Матичевски на доделувањето на наградите „Билборд“.Таа фустанот го дополни со црни кадифени ракавици и високи чизми над колената.

Целиот текст можете да го прочитате тука